Sayfa: [1] |   Aşağı git
  Yanıtla  
Konu: 1994 Doğumlular Askere Ne Zaman Gidecek , 1994 Doğumlular Askerlik  (Okunma Sayısı 86483 defa)
Arslan
Webmaster
*

İtibarı : 48410
Offline

Mesaj Sayısı: 11,539


A ®« : Temmuz 19, 2011, 01:42:40 ÖS »
Quote

Sponsorlu Bağlantılar


1994 doğumluların askerlikle ilgili yükümlülükleri 01.01.2013 tarihi itibarı ile başlayacaktır.
1994 doğumlular 2013 yılında muayenelerini olacak ve 2014 yılında askere gideceklerdir.

İLK YOKLAMA
- Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1994 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

- Askı süresi içinde ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden "Son Yoklama Çağrı Tebligatı"nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.
Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.
Son Yoklama Gününden Önce;
* Verem savaş dispanserine giderek verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.
Son Yoklamaya Gelirken;
Nüfus hüviyet cüzdanınızı
2 adet fotoğrafınızı
Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini
Verem savaş taraması sonuç belgesi
Meslek veya sanatınıza ait belgeleri
Sporcu lisansınızı
Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini
mutlaka yanınızda bulundurunuz.
Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.
.Öğrenci hapis yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.
Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirde yoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince askerlik şubelerince idari para cezası veya cumhuriyet baş savcılıkları tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz.

Alıntı

Sponsorlu BağlantılarA^2
- 1994 Doğumlular Askere Ne Zaman Gidecek , 1994 Doğumlular Askerlik
kaybolend
Platin Üye [%15]
***

İtibarı : 437
Offline

Mesaj Sayısı: 165
« Yanıtla #1 : Temmuz 19, 2011, 01:49:42 ÖS »
Quote


Universiteli olrsam o biraz zor Cheesy۩۞۩๑ βป®AЌ ๑۩۞۩
kaplan63
Yeni Üye [%1]
*

İtibarı : 1
Offline

Mesaj Sayısı: 1« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2011, 10:54:45 ÖS »
Quote


YHA ARKADAŞIM 1994 LER ASKERE GİDEMECEKLER BÖLE OLURSA GELİRMİ 2014 NE OLUR BANA YARDIMCI OLUN ASKER OLMAK İSTİYORUM BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE TSK DUY SESİMİ URFALI MUSTAFA


Sayfa: [1] |   Yukarı git
  Yanıtla  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

+ Hızlı Cevap
Hızlı cevap'ı kullanarak hemen mesaj gönderebilirsin. Gülümseme ve kod kullanabilirsiniz.Hosting Hizmetleri