Sayfa: [1] |   Aşağı git
  Yanıtla  
Konu: Ana ve BaBA Duası...  (Okunma Sayısı 7825 defa)
Maceracı
Özel İnsan
*

İtibarı : 739
Offline

Mesaj Sayısı: 1,026
« : Ağustos 21, 2007, 06:19:09 ÖS »
Quote

Sponsorlu Bağlantılar


Peygamber efendimiz, "Babanın çocuğuna duâsı, peygamberin ümmetine duâsı gibidir" buyurdu. Yanî babanın çocuğuna duâsı, peygamberin ümmetine duâsı gibi kabûl olunur. Aynı şekilde anne de, çocuğuna hayır ile duâ etmelidir. Resûlullah efendimiz, "Annenin duâsı, daha çabuk kabûl olunur" buyurdu. Yâ ResûlAllah , acaba neden? dediler. "Çünkü ana, babadan daha merhametlidir. Merhametlinin duâsı sâkıt olmaz" buyurdu.

Nasihat sözlükte, "Öğüt vermek, yol göstermek, akıl vermek” anlamlarına gelir. Bizim, bu milletin o kadar güzel bir geleneği var ki, onu hala bir büyük zâtın huzuruna vardığımızda, bir muallimin huzurunda, anne ve babanın huzurunda diz çökerek pür dikkatle ağzından çıkacak her kelimeyi sindirerek dinleriz.

Hiç şüphesiz ki, Peygamberin Ümmetine olan duası ve öğütleri; Velilerin, Ulemanın Devletine olan öğütleri; Öğretmenin öğrencisine; anne ve babanın evladına olan dua ve öğütleri o kadar önemli ki!.. Bizim tarihimizde; destanlarımızda, masallarımızda, efsanelerimizde ve hatta hikayelerimizde, menkıbeler ile birlikte öğütler’ geniş şekilde yer alırlar.

Selam ve dua ile...
 
 


Sponsorlu Bağlantılar


- Ana ve BaBA Duası...
Sayfa: [1] |   Yukarı git
  Yanıtla  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

+ Hızlı Cevap
Hızlı cevap'ı kullanarak hemen mesaj gönderebilirsin. Gülümseme ve kod kullanabilirsiniz.Hosting Hizmetleri