Sayfa: [1] |   Aşağı git
  Yanıtla  
Konu: Mehmet Berk kimdir  (Okunma Sayısı 1326 defa)
Arslan
Webmaster
*

İtibarı : 48409
Offline

Mesaj Sayısı: 11,540


A ®« : Haziran 13, 2012, 11:44:56 ÖS »
Quote

Sponsorlu Bağlantılar


Mehmet Berk kimdir?Mehmet Berk, son yılların bomba olayı şike davasına bakan savcıdır. Mehmet Berk görevden alınmış ve Küçükçekmece Başsavcı Vekili olmuştur.

Şike soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Berk, Küçükçekmece Başsavcı Vekili oldu.

HSYK'nın 2012 Yılı Adli Yargı Kararnamesi ile toplam 2 bin 335 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısının ataması yapıldı.

HSYK'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, HSYK 1. Dairesi'nin kararname hazırlık çalışmalarına 16 Mart 2012'de başladığı taslağın görüşmelerine 7 Haziran 2012'de geçtiği ve bugün karar altına aldığı belirtildi.

Bundan sonra, süre sebebiyle sadece yaz kararnamesi ile atama yapılacak olması, sonbahar kararnamesi ile atanacak olanların da bu kararnameye alınması ve bir kısım adliyelerin birleştirilmesi kapsamında atamaların yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, bu kararnamede toplam 2 bin 335 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı atamasının yapıldığı kaydedilerek, ''Adliye birleştirme çalışmaları nedeniyle re'sen atamaları yapılan hakim ve cumhuriyet sımızın yeni atandıkları yerde geçecek olan süreler eski görev yerinde geçmiş sayılacak olup, talep etmeleri halinde bu husus ilerideki atamalarında lehlerine değerlendirilecektir'' ifadesini kullanıldı.

Alınan bilgiye göre, iş yükü az olan 148 yerdeki küçük adliyenin en yakın adliye ile birleştirilmesi kararı alındığından, kararnameyle ataması yapılan hakim ve sdan 600'ünün bu nedenle görev yerleri değişti.

HSYK'nın aldığı karar uyarınca, bundan sonra yalnızca yaz kararnamesi ile atama yapılacağından, sonbahar da atanacak 400 kişi de bu kararnamede yer aldı.

Kararname ile özel yetkili savcı Cihan Kansız İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne, Mehmet Berk Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne ve Savaş Kırbaş da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne getirildi.

''Hrant Dink Cinayeti Davası''nı karara bağlayan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Rüstem Eryılmaz Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na, KCK davasına bakan Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Menderes Yılmaz, kendi isteği ile İzmir Hakimliği'ne atandı.

Eskişehir Hakimi Oktay Kuban da kendi isteği ile Bakırköy Hakimliği'ne atandı.

Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da İstanbul Hakimliği'nden Çankırı Hakimliği'ne getirildi.

Sponsorlu BağlantılarA^2
- Mehmet Berk kimdir
Sayfa: [1] |   Yukarı git
  Yanıtla  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

+ Hızlı Cevap
Hızlı cevap'ı kullanarak hemen mesaj gönderebilirsin. Gülümseme ve kod kullanabilirsiniz.Hosting Hizmetleri