Sayfa: [1] |   Aşağı git
 
Konu: www.denizbank.com - Deniz Bank web sitesi - DenizBank sitesi - denizBank.com  (Okunma Sayısı 8427 defa)
Santos Rvi
Özel İnsan
*

İtibarı : 1657
Offline

Mesaj Sayısı: 458


De Santos Rvi« : Ocak 30, 2010, 01:18:37 ÖÖ »

Sponsorlu Bağlantılar


www.DenizBank.com - DenizBank web sitesi

1997 yılında gerçekleştirilen özelleştirme ile sadece beyaz bir kağıt ve bankacılık ön izni olarak Zorlu Grubu bünyesine katılan DenizBank, Ekim 2006 itibariyle kamu finansmanı alanında dünya lideri olan Dexia Grubu bünyesinde faaliyet göstermektedir. 
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun (DFHG) temelleri, DenizBank’ın özelleştirildiği 1997 yılında atılmıştır. DenizBank 1938’de, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere bir devlet bankası olarak kurulmuştur. Yüksek standartları ve sunduğu ürün çeşitliliği ile kısa sürede Türk bankacılık sektörünün saygın kurumlarından biri haline gelmiştir. 1992’de hükümetin bazı devlet bankalarını birleştirme kararı sonrasında DenizBank, Emlak Bankası çatısı altına girmiştir. 1997’de ise ayrı bir tüzel kişilik olarak özelleştirmeye açılmıştır. 1997 yılında gerçekleştirilen özelleştirmeyle Zorlu Grubu bünyesine katılan DenizBank, Mayıs 2006 tarihinde Zorlu Grubu ile Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından Dexia arasında yapılan satış anlaşması ile Dexia’ya geçmiştir. Faaliyetlerini Dexia çatısı altında sürdüren DenizBank, 2008 yılı ilk yarı sonu itibariyle, 13 iştiraki ve 359 şubesiyle Türkiye’nin özel sermayeli 6.büyük bankasıdır.

Tek Bir Bankadan Büyük Bir Finansal Hizmetler Grubuna

DenizBank’ın özelleştirmesinin ardından, yeni kurumsal kimlik çerçevesinde personel alımı ve şube açılışlarını içeren bir "hayata dönüş" programının uygulanmasına başlanmıştır. Tüm bu çalışmalar, hazırlanan beş yıllık stratejik plan çerçevesinde yürütülmüş ve planda öngörülen tüm hedeflere ulaşılmıştır. Yaşanan büyüme, TMSF’ye devrolan banka şubelerinin bir kısmının satın alınması ve 2002 sonunda Tarişbank’ın Gruba dahil edilmesi ile desteklenmiştir. Ayrıca DenizBank mevcut bankacılık ürün ve hizmetlerini tamamlamak üzere faktoring, finansal kiralama, yatırım ve portföy yönetimi şirketlerine ek olarak Avusturya ve Rusya’da banka satın almıştır.

Güçlü sermaye tabanından ve finansal gücünden cesaret alan DenizBank, finansal hizmetler sektöründe yaşanan hızlı gelişmelerden faydalanmış ve çok kısa süre içinde üst sıralara yükselmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında sunan bir finans süpermarketi oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur.

Tüm Çağdaş Finans Hizmetleri Tek Bir Çatı Altında

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nda DenizBank’ın yanı sıra sekiz yerli ve iki uluslararası finansal iştirak, Bahreyn’de bir şube ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde EuroDeniz Off Shore Bank Ltd. adı altında faaliyet gösteren bir kıyı bankacılığı iştiraki bulunmaktadır. DenizYatırım, EkspresYatırım, Deniz Yatırım Ortaklığı, Deniz Portföy Yönetimi, DenizTürev, DenizLeasing, DenizFaktoring, DenizHayat, Intertech ve DenizKültür Grubun yerli; DenizBank AG ve CJSC Dexia Bank uluslararası iştirakleridir. (CJSC DenizBank Moscow’un ünvanı 2008 yılının ilk çeyreğinde CJSC Dexia Bank olarak değiştirilmiştir.)

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, başlıca operasyon, mali kontrol ve muhasebe fonksiyonlarını merkezde toplayarak DenizBank şubelerini başarıyla pazarlama merkezlerine dönüştürmüş ve bu şekilde hem çalışan sayısını optimum düzeye getirmiş hem de işletme verimliliğini artırmıştır.

Toplumun Tüm Kesimlerine Ulaşan Bir Hizmet Ağı

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, Türkiye’de toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağına sahiptir. Ayrıca, gerek bireysel gerekse kurumsal müşterilerine dünyanın her köşesinden İnternet ortamında finansal işlemler yapma olanağı sağlamaktadır.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, yüksek iş ahlakına ve kurumsal yönetim ilkelerine bağlılığı ile gerek kurumsal gerekse bireysel müşterileri ile sürdürülebilir ve çok yönlü ilişkiler kurmuştur. Başlıca odaklandığı segmentler perakende müşteriler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, ihracatçılar, kamu ve proje finansmanı ve kurumsal müşterilerdir.. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu aynı zamanda gemi finansmanı, turizm, tarım kredileri, yurtdışı inşaat projeleri, sağlık hizmetleri ve eğitim gibi niş pazarlarda da faaliyet göstermektedir

En son teknoloji ile donatılmış şube ağını ve alternatif dağıtım kanallarını kullanan DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, temel faaliyetlerinde sürekli mükemmelliği hedeflemektedir. Yöneticilerinin deneyimlerinden ve vizyonundan güç alan Grup, müşterilerine en iyi kalitede güler yüzlü hizmet sunmaktadır.

Sınır Ötesinde Hizmet

Avrupa Birliği üyeliğine hazırlanan Türkiye, AB standartlarına ve uygulamalarına uyum sağlamak amacıyla kurumlarını hızlı bir dönüşüme tabi tutmaktadır. DenizBank ve finansal kurumları, kuruldukları ilk günden bu yana doğru kurumsal yönetim ile beraber uluslararası işletme alanında en iyi uygulamaları benimsemişlerdir. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, Viyana’da bulunan iştiraki DenizBank AG aracılığı ile AB ülkelerinde faaliyet göstermektedir.

Grubun iştiraklerinden bir diğeri ise Türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından Rusya’da bulunmaktadır. CJSC Dexia Bank, bu bölge ile ticaret yapan mevcut müşterilere yurtdışında da hizmet götürmekte ve çeşitli finansal ihtiyaçlarını yerinde karşılamaktadır.

Güçlü hissedar tabanı ve başarılı mali performansından güç alan DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, Türkiye’deki lider finansal hizmet gruplarından biri olmayı hedeflemektedir. İştirakleri vasıtasıyla Türkiye sınırlarının ötesine, Avrupa Birliği’ne ve Rusya’ya yayılmayı planlamaktadır.

DenizBank Finansal Kurum Bilgileri

SWIFT Kodu    DENITRIS 
IBAN Kodu   00134 

denizbank resmi web sitesi http://www.denizbank.com

Hatalı Aramalar: denizbank.com.tr,deniz bank .com,denizbankasi.com


Sponsorlu BağlantılarThere is no DENGE
- www.denizbank.com - Deniz Bank web sitesi - DenizBank sitesi - denizBank.com
Sayfa: [1] |   Yukarı git
 
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Hosting Hizmetleri